Notari iz Albanije u posjeti crnogorskim kolegama

Notarska komora Albanije, predvođena potpredsjednikom Fatimorm Lacejem, je 24. februara 2024. godine organizovala radionicu u prestižnom hotelu “Hilton” u Podgorici. Tema ovog događaja kojem je prisustvovao jedan broj crnogorskih notara pod vođstvom predsjednika Darka Ćurića, bila je nasljedno pravo Evropske unije sa posebnim osvrtom na Potvrdu o nasljeđivanju i njena moguća primjena u zemljama kandidatima za članstvo u EU.

Događaj je pružio izvanrednu priliku notarima iz Crne Gore i Albanije da stiču znanja o najnovijoj praksi u notarskoj djelatnosti. Ovaj događaj je bio korak prema proširenju saradnje između stručnjaka iz obje zemlje, rezultirajući daljim razvojem kolegijalnosti i saradnje notarske zajednice i unapređenju pravne prakse.

Nakon produktivnog dana, Notarska komora Crne Gore je za goste iz Albanije organizovala prigodnu večeru kao večernji dio programa na kojem je takođe iskorištena prilika za razmjenu iskustava crnogorskih i albanskih notara.