SASTANAK PREDSTAVNIKA NOTARSKE KOMORE CRNE GORE I PREDSTAVNIKA POŠTE CRNE GORE

Dana 9. aprila 2021.godine održan je sastanak predstavnika NKCG i Pošte CG, u cilju prevazilaženja problema dostave notarskih pismena. U praksi je evidentno da Viši sud, po žalbi, ukida rješenja o nasljeđivanju notara zbog pogrešnog obavještenja strankama od strane pošte, (što se smatra neurednom dostavom).

Na obostrano zadovoljstvo postignut je dogovor da, shodno novim pravilima Zakona o parničnom postupku o ličnoj dostavi, u obavještenju-obrascu koje poštari ostavljaju za primaoca stoji da se pismena mogu preuzeti umjesto “u sudu”, “kod notara”.

Ispred Notarske komore sastanku je prisustvovao Igor Stijović, potpredsjednik Komore, a ispred Pošte CG Biljana Jakić, pomoćnica direktora za poštansku djelatnost i platni promet i Novka Raspopović, upravnica Regionalnog centra pošta CG.